Co si vzít na sebe?
Začnu tou nejčastější otázkou před focením. Moje rada je jednoduchá. Ideální je jednobarevné oblečení bez výrazných potisků nebo v lepším případě úplně bez potisků. Barvu oblečení se snažte zvolit takovou, ať jste výraznější než pozadí na místě, kde budeme fotit (např. pokud budeme fotit na zelené louce, tak zelené šaty nebudou úplně ideální volbou). ​​​​​​​
Kde budeme fotit?
Převážně vybírám místo na focení já osobně, ale určitě se nebráním i focení na vašem oblíbeném místě. Pokud se shodneme na místě focení, které znám, tak vás informuji o tom, jak to na místě vypadá, jaké jsou v okolí barvy a někdy i zasílám fotky z místa pro lepší představu, abyste podle toho mohli zvolit vhodnou barvu oblečení.
Proč plánuju focení spíše k večeru?
Za slunečných dní plánuji focení cca 2 hodiny před západem slunce. A proč to dělám? Jestli jste viděli moji tvorbu, tak určitě víte, že rád fotím v protisvětle. Právě cca ty 2 hodiny před západem začínají ty nejlepší světelné podmínky, které já mám opravdu rád. Samozřejmě, pokud nemáte k večeru čas nebo není slunečný den, tak i tak je možné se domluvit na focení dle vašich potřeb.
Budu si moc vybrat fotky? Za jak dlouho je dostanu?
Výběr fotek probíhá jednoduše. Zašlu vám odkaz, na kterém naleznete protříděné fotky ze společného focení. Tzn. že fotky zkontroluji a ty které nejsou úplně zdařilé vymažu a poté vám pošlu neupravené fotky k výběru.
Pak už je na vás kolik fotek se vám bude líbit a kolik si jich vyberete. Zkrátka maximální počet není omezen. Upravené fotografie obdržíte cca do týdne. Získáte odkaz na vaši fotogalerii, kde si jednotlivé fotky budete moci stáhnout. Ze zkušenosti připravuji fotky už v rozměru pro sociální sítě, ale pokud bude potřeba poslat nějakou fotku v plném rozlišení, třeba kvůli tisku, tak to také není problém.
Jo a na závěr bych rád dodal, že neupravené fotografie neposílám! A proč? Neberte to nějak zle, ale prostě nedodělané věci se prostě zákazníkům nepředávají. :)
Back to Top