Ahoj, jmenuji se Tomáš.
Jsem „Plzeňák“, který má rád Šumavu, sport (hlavně jízdu na horském kole), hledání skvělých výhledů do krajiny, běhání po lese a focení západů slunce. 🚵🏻🌲
A zde je můj krátký příběh, jak jsem se dostal k tomu, co teď dělám.
Moje začátky fotografování byly s mým dědou, který nám s bráchou půjčoval foťák a radil co a jak vyfotit, aby to nebyla jenom obyčejná fotka. Jako malí jsme s bráchou vždy soutěžili, kdo na dovolené nafotí lepší fotku a už tehdy mě focení opravdu nadchlo. Postupem času se mezi mé učitele přidali zejména díky sociálním sítím lidé jako Peter McKinnon, Kubajsz nebo třeba Sebastian Nagel.
No a jak jsem se vlastně dostal ke grafice? K té jsem měl dá se tak říct už velmi pozitivní vztah od mala. Na základní škole jsem vynikal v kreslení a jako další krok ve studiu měl být právě grafický design. Bohužel na školu mě nepřijali a já se rozhodl, že půjdu jinou cestou... Ale díky brigádě během studia na vyšší odborné škole jsem se úplnou náhodou ke grafice dostal. Začal jsem se sám učit ovládat grafické programy, protože mě to zajímalo a chtěl jsem být lepší. Ještěže existuje YouTube, kde se tohle všechno dá naučit, jinak nevím, co bych teď vlastně dělal.
Naštěstí jsem díky samoučení dokázal zlepšit svoje dovednosti natolik, že jsem měl možnost spolupracovat s firmami jako je třeba Snowbitch nebo reklamní agentura Drakon, kde jsem dále získával další cenné zkušenosti. A pak přišlo to zásadní rozhodnutí... v půlce roku 2018 jsem se rozhodl, že se budu živit sám, jako grafik a fotograf a zatím toho rozhodnutí nelituji.
V současné době dlouhodobě spolupracuji například s e-shopem Zahrada Ježek nebo s českým výrobcem batohů Bagmaster. Dále se podílím na grafické přípravě pro dětské hokejové turnaje a pro LZ hokejovou školu.
Chcete využít moje služby? Ať už třeba na focení svatby, portrétů, sportovní akce anebo třeba na vytvoření nového loga? 
Odeslat
Děkuji za zprávu, brzy se můžete těšit na mojí odpověď
Back to Top