Dá se říct, že už jako malý jsem se věnoval focení. Díky mému dědovi, který mi půjčoval svůj foťák a radil mi co a jak vyfotit, aby to nebyla jenom obyčejná fotka. Jako malí jsme s bráchou vždy soutěžili, kdo na dovolené nafotí lepší fotku a už tehdy mne to focení opravdu bavilo.
Pak jsem našel doma nevyužitý kompakt a začal jsem se tomu věnovat více – hlavně focení přírody. Díky vztahu k přírodě jsem zjistil, že můžu spojit dvě oblíbené činnosti a začal jsem běhat s foťákem po lese. Postupem času jsem k focení krajinek začal přidávat i focení lidí. Zájemců o focení přibývalo a já se proto rozhodl věnovat se tomu naplno. Díky sociálním sítím mám v dnešní době i dobré učitele. Inspiraci a rady hledám například u Petera McKinnona, u Kubajszcom anebo třeba u Toma Juenemmnna. Vlastně i díky Kubajzovi jsem nedávno přešel z DSLR Nikonu na bezzrcadlovku od Sony a zatím si na tuto zásadní změnu nemůžu stěžovat.
Fotografování jsem rozšířil o grafické služby, ke kterým mám také velmi blízký vztah.
Už od mala jsem vynikal v kreslení a když se mne ptali kam chci jít dál po základní škole, tak grafický design byl jasnou volbou. Problém nastal, když jsem na školu nebyl přijat, což mne v té době zklamalo, a tak jsem se rozhodl vydat jinou cestou.
Až díky brigádě při studiu na VOŠ s oborem marketing jsem se opět vrátil ke grafice.
Bez znalostí ze školy to ale nebyl jednoduchý úkol, ale ještě že existuje YouTube, kde se přece dá naučit vše.
Možná se teď divíte, ale ano opravdu jsem se poctivě učil podle tutoriálu a učím se tak stále (nejlepší škola). Za krátkou dobu jsem se toho naučil opravdu hodně a díky tomu jsem získal možnost pracovat například pro firmy jako je Snowbitch nebo třeba reklamní agentura Drakon, kde jsem se toho naučil opravdu hodně.
Nyní spolupracuji například s e-shopem Zahrada Ježek nebo s českým výrobcem batohů Bagmaster. Podílím se na grafické přípravě pro dětské hokejové turnaje a pro LZ hokejovou školu.
Poptejte mé služby
Odeslat
Děkuji za zprávu, brzy se můžete těšit na mojí odpověď
Back to Top