Po delší pauze se opět hlásím s dalším tipem na výlet. V dalším tipu se budu věnovat Šumavě. Kde jsem pro vás naplánoval pěkný výlet podél šumavských řek a potoků. Mapu s plánem trasy naleznete v závěru článku.
Začátek i konec výletu je u mostu Rechle (Pozor! Od října 2021 by měla začít rekonstrukce mostu, tedy nebude možné se dostat na druhou stranu řeky), protože je zde pěkné menší parkoviště, které není placené. Tuhle trasu můžu hlavně doporučit nadšeným fotografům, kteří řádí fotí dlouhé expozice, jelikož jak jsem zmínil v úvodu, tak větší část trasy je podél řek a potoků. Proto jsem i já absolvoval celou cestu se zátěží na zádech v podobě stativu.
Řeka Vydra a most Rechle
Řeka Vydra a most Rechle
A hned na úvod svého výletu jsem stativ využil, jelikož od Rechelského mostu jsem se vydal podél řeky Vydry směrem na Modravu. Cesta v blízkosti řeky je krásná a pohodová. Akorát teda terén není místy úplně ideální (viz foto), proto nedoporučuji tuto cestu v případě, že budete mít s sebou třeba kočárek. 
Ukázka cesty podél řeky Vydry
Ukázka cesty podél řeky Vydry
Cesta do centra Modravy má 3 km. V centru vám mohu doporučit návštěvu skvělé kavárny Café Na Soutoku anebo v případě, že dostanete chuť na něco jiného, tak určitě doporučuji návštěvu PIVOVAR LYER, kde jsem měl posledně výborný burger.
Po občerstvení moje naplánovaná trasa pokračuje do kopce po zelené turistické v blízkosti Filipohuťského potoka. Cesta podél potoka rychle utíká (teda pokud nejste fotograf a nerozkládáte stativ každou chvíli, abyste si nafotili tekoucí vodu) akorát terén je podobný jako podél Vydry, tedy spousta kořenů a kamenů...
Filipohuťský potok
Filipohuťský potok
Filipohuťský potok
Filipohuťský potok
Nad obcí Filipova Huť se dostanete do nejvyššího bodu na trase, což znamená, že následuje dlouhá cestu dolů (přibližně 3,5 km) po žluté turistické s krásnými výhledy do údolí po levé straně. Touto cestou se dostanete k dalšímu potoku, tedy k Hamerskému, který je také fotogenický. Takže v mém případě zase nastal čas na vybalení stativu a hledání nejlepšího místa na fotku.

Podél Hamerského potoka se dostanete k soutoku s řekou Vydrou no pak už zbývá pouze pár finálních kilometrů do cíle po cestě, která je z jedné strany lemována Vydrou a z druhé strany Vchynicko-Tetovským plavebním kanálem.
Výhledy do údolí cestou od Filipovo Hutě
Výhledy do údolí cestou od Filipovo Hutě
Hamerský potok
Hamerský potok
Řeka Vydra
Řeka Vydra
Celková délka této trasy, která vede podél řek a potoků je 13 km a není to nikterak náročný okruh. Detailněji můžete prozkoumat na přiložené mapě. Tak doufám, že se vám bude cesta líbit a že si užijete pěkný výlet na Šumavě.
Back to Top