Je tady další díl blogu o cestování po České republice. Tentokrát jsem se vydal objevit nějaká pěkná místa do Karlovarského kraje. A rovnou můžu prozradit, že se bude jednat převážně o místa se skvělým výhledem.
Začnu ale zlehka. Vyhlídkou, ke které není složité se dostat a není potřeba nachodit ani spoustu kilometrů. Pokud pojedete do Varů po hlavní silnici směrem z Prahy, tak po cestě narazíte na první vyhlídku, která se jmenuje Andělská Hora. Dá se zaparkovat přímo pod vyhlídkou, i když zde není moc místa na parkování. Takže lepší je jí navštívit brzo ráno anebo při západu slunce. Když se vám podaří zaparkovat třeba u kostela, tak pak už vás čeká cca 400 metrů výšlap po schodech nahoru a výhled stojí za to, protože je vidět do všech stran.
Výhled z Andělské Hory
Výhled z Andělské Hory
Další vyhlídka se už nachází na kraji Karlových Varů a dá se až k ní také zajet autem, ale já doporučuji si k ní zajít pěkně pěšky. Doporučuji zaparkovat v Doubí, kdyžtak místo, kde se dá zaparkovat vám označím na mapě.
Cesta k této vyhlídce není nijak náročná a vede chvíli podél řeky a pak krátce do kopce chatovou osadou. Z Doubí až na vyhlídku je to cca 2,6 km. Abych nezapomněl, tak vyhlídka se jmenuje Vyhlídkové místo Hradiště Starý Loket a výhled je z ní opravdu pěkný, navíc tam nebylo plno lidí, takže můžu doporučit.
Vyhlídka na Doubí
Vyhlídka na Doubí
Pro ty, kteří si chtějí udělat pořádný výlet a projít se je tento závěrečný tip. Tento výlet lze absolvovat i po nenáročné cestě po rovině z Doubí po modré turistické, ale pro milovníky výhledů je lepší varianta, kterou jsem samozřejmě já šel. Opět doporučuji zaparkovat v Doubí a odtud se vydejte po zelené turistické. Celý okruh má přibližně 10 km, cestou je spoustu vyhlídek a hlavně se procházíte klidnou přírodou a bez lidí, což je přece skvělý relax. Cesta je ze začátku sice pořád do kopce, ale až uvidíte, co na vás pak čeká, tak si myslím, že toho rozhodně nebudete litovat. Až se dostanete na rozcestí, kde je rybníček a asi dva domy tak zahněte doprava na žlutou turistickou. Po cca 500 m dojdete k místu, kde je vykácená část lesa a zde na vás bude čekat první super výhled na řeku a skály. Pokud půjdete dále po žluté, narazíte za chvíli na další skvělé místo s výhledem. Na pravé straně trochu ve srázu je taková malá skalka, což pro mě bylo dobré místo na odpočinek. Celou dobu, co půjdete po žluté, nezapomeňte koukat doprava, jsou tam pěkné výhledy a občas skrz les jsou vidět skály viz přiložené foto.
Svatošské skály
Svatošské skály
Jenom taková malá zajímavost ohledně skalKteré dostaly jméno Svatoššské podle pověsti, která se k nim váže. Skupina skal má zobrazovat zkamenělý svatební průvod. Ale zpátky k cestě, protože to nejlepší přijde, když se po ní dostanete až dolů k řece, přímo pod skály. Kdybyste měli hlad nebo žízeň, je tu hospoda s krásným výhledem. Pokud chcete pokračovat, pak doporučuji přejít most. Na jeho konci hned zahnout doprava a tam už začne opravdové dobrodružství...Teda pokud pak zahnete doleva a bude se vám chtít vylézt na ty skály. Nejsnazší cesta je na skálu jménem Zámek (úplně poslední skála vpravo). Výhled na řeku z okraje skály prostě stojí za to. Poté doporučuji dostat se na cestu, která je značená jako zelená turistická a můžete se vydat zpět směr Doubí. Nebo můžete sejít zpět dolů a jít podél řeky po už zmíněné modré.
Jinak podél řeky Ohře je další spousta skvělých míst, a dokonce můžete dojít až na hrad Loket. Pokud byste toho chtěli stihnout co nejvíc, určitě doporučuji vzít kola a vyrazit podél řeky. Cesta je to naprosto nenáročná, takže ji zvládnou i děti. Pokud ale hledáte skvělý technický sjezd na kolo, tak pro vás tu mám také jedno doporučení na závěr. Pokud z cyklostezky č. 2017 z Doubí zahnete na již zmiňovanou žlutou turistickou, tak se dostanete až dolů k řece po skvělém technickém sjezdu. No co vám budu povídat, příště si budu muset vzít kolo sebou a zkusit si to sjet a natočit i nějaké zajímavé video.  A to je vše. O dalších tipech vám napíšu něco zase příště, až prozkoumám více míst v Karlovarském kraji.
Závěrem vám můžu slíbit, že do měsíce připravím další blog o cestování po ČR a mezi tím si můžete zkrátit čekání přečtením předchozích článků, třeba toho o cestování po Šumavě.
Výhled z Andělské Hory
Výhled z Andělské Hory
Výhled ze skály Zámek
Výhled ze skály Zámek
Back to Top