Nastal správný čas navázat na předchozí blog ze Švýcarska. Pokračování bude věnováno Rakousku.
Zkusím udělat změnu oproti předchozím článkům a nebudu vypisovat den po dni co jsem navštívil. Zkusím se zaměřit jenom na ta méně známá turistická místa, která na mě udělali dojem. Ano, samozřejmě jsem navštívil třeba známý Hallstatt a opět i letos tam bylo plno lidí a díky davům se mi to místo moc nezamlouvá. Ale když už jsem tam byl, tak jsem si také musel vyfotit ten známý kostel, kterého je plný Instagram...Naštěstí jsme byly i na místech, kde tolik lidí nebylo, tak pojďme na to.


Začneme jezerem Gosauseen. Navštívil jsem ho poprvé a musím říct, že se mi tam moc líbilo. Koupání
v krásně čisté vodě, a ještě k tomu s úžasným výhledem na okolní hory nemělo chybu. Navíc okolní hory jsou děsně fotogenický, takže plánuju minimálně ještě jednu návštěvu tohohle jezera i s přespáním. Pokud navíc máte rádi ferraty, tak tohle je určitě místo, které musíte navštívit.
Následující den přišla na řadu pořádná turistika. Čekal nás totiž výšlap na horu Deneck (v přiložené mapě, najdete naši trasu vč. místa na parkování). Byla to skvělá horská túra podél tří jezer. To druhé (tedy Mittlerer Kaltenbachsee) na trase můžu doporučit všem na koupání. Cestou zpět je to dobrá regenerace pro nohy v ledové vodě. Trasa na vrchol Deneck a zpět má přibližně 9 km a celkové převýšení je 1 036 m a my jsme to zvládli
pod 5 hodin, s tím že závěr jsme šli fakt hodně rychle, protože se blížila pořádná bouřka. Ale za ty skvělé výhledy se prostě vyplatí vyjít až na vrchol.
A jako závěrečný tip na výlet jsem vybral tzv. Alpine trail "Through Hell". Doufám, že název vás ale neodradí, protože se jedná o krásnou trasu podél řeky plné vodopádů se zakončením u jezera. U začátku trasy je velké placené parkoviště, které v případě, že máte tzv. Sommercard, tak vás bude stát 4 € na den. Cesta nahoru k jezeru podél řeky je přibližně 2,5 km. Cestou na vás čeká pár vodopádů, jeden lanový most a občas jsou i místa, kde je i dost schodů. Nahoře u jezera si můžete dát za odměnu třeba pivo v místní hospůdce. Poté se můžete vydat dále podél jezera do hor anebo po zpevněné cestě zpět dolů k parkovišti. Celková trasa od parkoviště nahoru k jezeru a zase zpět má cca 6 km a převýšení na trase je 445 m, takže nic hrozného a náročného.
Na závěr bych se chtěl zastavit u ubytování. Rád bych vám totiž doporučil jedno, které se nám moc líbilo.
Je to Apartment Kaiblingblick v městečku Haus im Ennstal. Apartmán je úplně nový, prostorný a je v něm vše, co člověk potřebuje a paní majitelka je milá. Jako bonus je klid a výhled na okolní hory je samozřejmostí. Plus také
v tomto ubytování dostanete již zmíněnou Sommercard, se kterou máte slevy na různá místa v okolí, a to se vyplatí ne?
Tak a to je mých pár doporučení na místa v Rakousku, který na mě udělali dojem. Díky za návštěvu a brzo zkusím sepsat zase nějaký výlet. A zaměřím se po delší době na cestování po ČR 😊.

Back to Top